وجود الماس و جیوه قرمز در چرخ خیاطی ها

 

از شایعه تا واقعیت: دهه شصتی ها به قبل بیشتر در خاطرشان هست که شایعه ای درخصوص وجود الماس در خیاطی های قدیمی خانه‌های مادری، برخی ایرانی ها را به هول ولا انداخته بود. به طوری که عده ای حتی تصمیم گرفتند برای پیداکردن الماس خوشبختنی به جان چرخ خیاطی خانه بیافتند.حالا چند روزی است که شایعه‌ای مشابه آن چه قدیم وجود داشت در فضای مجازی منتشر شده و ادعا می کند که  در چرخ خیاطی‌های قدیمی ماده ای به اسم جیوه قرمز است که هر گرمش ۱۰ میلیارد تومان قیمت دارد، این جیوه برای تسلیحات اتمی کاربرد دارد.

 

الماس و جیوه قرمز در چرخ خیاطی

در این زمینه دکتر کیانی رئیس انجمن صنفی گوهرسنگ ایران  وجود الماس در چرخ های خیاطی را تکذیب کرد و در این زمینه گفت که این دست شایعات از سالیان گذشته در مورد چرخ خیاطی های مارشال و روسی مطرح بوده است. ایشان همچنین تاکید کرد که هر چند سال یک بار توهم انواع سنگ های عجیب و غریب جواهری و شهاب سنگ فرامنطقی در فضای مجازی و بین مردم شایع می گردد و افراد کلاهبردار با توجه به این فضا سازی ها از این اب گل الود سواستغاده کرده و از اشخاص متعددی کلاهیرداری می کنند. ایشان تاکید کردند که مردم قبل از خرید هر سنگ بخصوص از سایت های مانند دیوار باید در این زمینه از مراجع معتبر و علمی این قضایا را استعلام بگیرند.

این درحالی است که سرهنگ کسایی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمانشاه با تکذیب این موضوع گفت: افرادی که این شایعات را ایجاد می‌کنند با نیات مختلف ازجمله افزایش بازدید صفحه یا تخریب رقیب موردنظر یا تشویش اذهان عمومی و غیره اقدام به نشر اخبار کذب و جعلی می‌کنند.

امتیاز دهی به مقاله :

0 از 0 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

2 دیدگاه

  1. علی چشمه گفت:

    در چرخ خیاطی سه بعدی سنگ ریزه ایا جیوه قرمز در پلمب دیواره وجود دارد.چگونه تخلیه ودر انتهای قسمت بالا روی حلقه سنگ ماه وسنگ پلمپ جیوه چگونه تخلیه میشود ودکف سنگ جیوه وجود دار وبا تقطیر به …وزیر ستون ایا سنگ Cilcati که چند ضلعی وداخل ان محلول قرمز وجود داردیا به رنگ دیگر .وایا سنگ سنتز شده ؟واگر سنتز شده است محلول ان در کدام قسمت و.کناره که در ان سه بعدی خط سفید وcilpaسنگ سبز قراردارد وفسیل جیوه هم وجود داردوفسیل به چه شگل خارج میشود وایاسنگ سالم وسنتز نشده هم وجوددارد

    1. کیان پارس تتیس گفت:

      سلام هیج جسم ارزشمندی در چرخ خیاطی وجود نداره

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Illegal string offset 'upload_mp3' in /home3/kipagemi/public_html/wp-content/themes/topnevisan/elementor/widgets/single/reading-widget.php on line 252