مرکز شهاب‌سنگ شناسی

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری شبستان، «مسعود کیانی» دکترای زمین شناسی و مدیر موسسه گوهرشناسی و شهاب سنگ شناسی دانشگاه خوارزمی تهران است. کیانی در پانزده سال گذشته به صورت علمی به مطالعه زمین شناسی ایران پرداخته است. او به همراه خانم دکتر «حدیث صادقی» و «فرشاد کیوانی» در مورد مباحث گوهر شناسی و شهاب سنگ شناسی مطالعاتش را آغاز کرده و در سال ۱۳۹۷ مرکز شهاب سنگ شناسی دانشگاه خوارزمی را با همکاری دکتر« لواسانی» مدیر مرکز رشد دانشگاه راه اندازی کرده است. این مرکز در حال حاضر تنها مرکز رسمی کشور برای صدور شناسنامه شهاب سنگ در ایران است.

پای صحبت‌های مسعود کیانی نشستیم تا درباره‌ی شهاب‌سنگ‌ها بیشتر بدانیم.

برای من و بسیاری از مخاطبان‌مان «شهاب سنگ» شیئی عجیب است. به راستی شهاب سنگ چیست و از کجا آمده و کجاها یافت می‌شود؟

یک شهاب‌سنگ – به انگلیسی Meteorite – قطعه‌ای جامدی از بقایای جامانده از جرم‌هایی مانند سیاره های دنباله‌دار و سیارک ها است که در اصل در فضا شکل گرفته و توانسته پس از گذر از جو و تحمل تأثیر آن، بر روی سطح زمین یا یک سیاره‌ی دیگر فرود آید. هنگامی که جرمی به جو وارد می‌شود، عوامل گوناگونی مانند اصطکاک، فشار و تعامل شیمیایی با گازهای اتمسفری، باعث گرم شدن جرم  می‌شوند. این جرم سپس به یک شهاب‌واره تبدیل می‌شود و برای زمان کوتاهی یک آذرگوی را تشکیل می‌دهد که همچنین به عنوان یک شهاب ثاقب یا ستاره‌ی در حال سقوط دیده و شناخته می‌شود؛ (اخترشناسان نمونه‌های درخشان این پدیده را آذرگوی می‌نامند). شهاب‌سنگ‌هایی که در ورود خود تأثیر جو را تحمل کرده‌اند، اندازه‌های بسیار متفاوتی دارند.

شهاب سنگ از چه چیزی تشکیل شده است و اهمیت مطالعه در این زمینه برای چیست؟

شهاب‌سنگ‌ها بیشتر از سنگ و فلز تشکیل شده‌اند. این اجرام هنگامی که وارد جو زمین می‌شوند به دلیل قطر زیادشان از جو می‌گذرند و دهانه‌ها و عوارض گوناگونی را از خود بر جای می‌گذارند. برای نمونه دهانه‌ی بارینجر در آریزونا و دهانه‌ی وردفورت در آفریقای جنوبی. اهمیت مطالعه‌ی شهاب سنگ‌ها در تعیین سنِ زمین، منظومه خورشیدی (شمسی) و در نهایت تعیین سن کل کیهان نهفته ‌است. به علاوه می‌توان از آن‌ها جهت تعیین ترکیب شیمیایی بخش‌های مختلف سیاره‌ی زمین و سایر سیاره‌های سنگی استفاده کرد. فرایندهایی را که منجر به تشکیل این سیاره‌ها شده‌اند و حتی فرایندهای تشکیل هسته، پوسته‌ی اولیه، فرایند تفریق عنصری در گوشته‌ی اولیه که فرایند مهمی چون تشکیل حیات است به دقت بررسی کرد. به کمک مطالعه‌ی شهاب سنگ‌های فلزی (آهنی) و بررسی‌های لرزه‌نگاری بود که دانشمندان ترکیب حدودی هسته‌ی زمین را ارزیابی و محاسبه کردند.

شهاب سنگ ها در کجای کره‌ی خاکی پیدا می‌شوند؟

در بیشتر مناطق دنیا به خصوص مکان‌هایی که تغییرات کمتری دارند شهاب سنگ‌ها یافت می‌شوند؛ مانند کویر ها، بیابان ها و مناطق قطبی. زیرا در این مناطق شهاب سنگ ها کمتر دچار فرایندهای دگرسانی و هوازدگی میشوند همچنین جابه جایی انها کمتر است.

در ایران مهمترین منطقه برای پیدا کردنِ شهاب سنگ کدام منطقه است؟

در ایران هم گسترده ترین مکانی که امکان بیشتری برای اکتشاف شهاب سنگ ها در انجا وجود دارد کویر لوت است که تا کنون بیشترین حجم شهاب سنگ های آنجا کشف شده است.

در سالیان اخیر گروه های اکتشافی زیادی در سراسر ایران به دنبال اکتشاف شهاب سنگ در کوه ها و بیابان های ایران به جستجوی این سنگ‌های آسمانی پرداخته اند که متاسفانه تلاش خیلی از این گروه ها به نتیجه خاصی نرسیده است. علت این عدم موفقیت هم به نداشتن اطلاعات کافی در مورد شهاب سنگ ها برمی‌گردد.

بزرگترین و مهمترین شهاب‌سنگی که در ایران یافت شده کدام است و این شهاب سنگ در کجا پیدا شده است؟

بزرگترین شهاب سنگ ایران در جنوب تهران ناحیه ورامین سقوط کرده و در زمان ناصرالدین شاه قاجار به دربار تحویل داده شد.

شهاب‌سنگ شناسی

 علت راه‌اندازی این بخش چیست و چه ثمراتی برای جامعه علمی کشور خواهد داشت؟

طی هزاران سال گذشته بزرگان علم در سراسر دنیا شامل بطلمیوس، ابوریحان بیرونی، ابن سینا، خواجه نصیر الدین طوسی، خوازمی، خیام، گالیله، کوپرینک و … مطالعاتی روی سیارات و اجرام آسمانی داشته اند. طی قرن گذشته مراکز هوا و فضا در بیشتر کشورهای پیشرفته بخشی بنام شهاب سنگ شناسی دارند که سرآمد همه آنها سازمان فضایی آمریکا (ناسا) است؛ که در آنها به مطالعه و جمع آوری این اجرام آسمانی می پردازند. جنبه مطالعاتی این اجرام در حد تز های دکترا و پسا دکترا بوده چون از دید مطالعات کیهان شناسی بسیار اطلاعات ارزشمندی هستند. متاسفانه در ایران چنین مرکزی وجود نداشته و بیشتر بحث رصد این اجرام آسمانی مورد توجه بوده است و حتی سازمان هوا و فضا هم در زمینه پژوهش این رسته کار زیادی انجام نداده و هیچ آزمایشگاهی مختص شهاب سنگها راه اندازی نکرده به همین دلیل جامعه علمی و پژوهشی کشور ما نیاز چنین مرکزی دارد. متاسفانه تا کنون در کشور این خود باوری وجود نداشته است که مثل دیگر عرصه های علمی می توان در این زمینه هم تحقیق و پژوهش کرد.

ما در مرکز شهاب‌سنگ شناسی دانشگاه خوارزمی تا کنون به شناسایی و رده بندی بیش از چهل عدد شهاب سنگ پرداخته‌ایم و طی مطالعات علمی از نمونه های جمع آوری شده، مقاطع میکروسکوپی و آنالیز شیمیایی تهیه گردیده و در نهایت نوع شهاب سنگ ها و رده بندی آنها را انجام داده‌ایم.

نبود چنین مرکزی در سالیان گذشته چه زیان‌هایی برای جامعه علمی کشور داشت؟

در طی سالیان گذشته به دلیل مطالعه شهاب سنگ ها مبالغ قابل توجهی ارز از کشور خارج می گردید که با راه اندازی مرکز شهاب سنگ شناسی دانشگاه خوارزمی از خروج حجم عمده ای از این ارز جلو گیری شد. همچنین با راه اندازی این مرکز از فعالیت چندین موسسه جعلی و غیر علمی که مبادرت به صدور شناسنامه های جعلی می کردند جلوگیری به عمل آمد ولی متاسفانه هر روز شاهد رشد قارچ گونه این موسسات جعلی هستیم.

شهاب‌سنگ شناسی

شهاب سنگ‌ها از نظر علمی و تجاری چه جایگاهی دارند. یک قطعه شهاب‌سنگ ارزش مادی‌اش چگونه تعیین می‌شود؟

مطالعه شهاب سنگ ها به عنوان سنگی که از خارج از زمین وارد جو و محیط زمین شده دارای ارزش های فراوان است که می توان از طریق آنها به مطالعه سیارات، سیارک ها و دنباله دار ها پرداخت و در زمینه ترکیب کلی شیمیایی و زیستی خارج از فضای زمین اطلاعات ارزشمندی را به دست آورد. شهاب سنگ ها علاوه بر مطالعات علمی و کیهان شناسی دارای ارزش مادی در حد سنگ های قیمتی بوده به گونه ای که یک قطعه از این سنگ ها زینت بخش خیلی از موزه ها و کلکسیون های جواهری و زمین شناسی می‌شوند. طی دهه اخیر استفاده از شهاب سنگها به عنوان گوهر بر روی زیورآلات بسیار حائز اهمیت بوده و از لحاظ قیمت تعداد خاصی از آنها حتی گران تر از گوهرهایی مثل الماس و یاقوت هستند. بِرندهای مطرح دنیا از شهاب سنگ در اجناس لوکس و گران قیمت خود استفاده می‌کنند و قیمت های چند صد هزار دلاری از مشتری دریافت می‌کنند. استفاده از شهاب سنگ های فلزی حتی برای ساخت حلقه های انگشتری مردانه و زنانه استفاده می‌شود که از دید اقتصادی به علت کمتر استفاده شدن از طلا و نقره و فلزات گران بهای دیگر بسیار به صرفه است. شهاب سنگ ها به طور کلی جزء گوهرها محسوب می شوند و  نیاز به مطالعات و افراد متخصص در این زمینه دارد.

جهت ثبت نام در کلاس های گوهرشناسی ، شهاب سنگ شناسی ، گوهرتراشی، و طلا و جواهر سازی و صنایع دستی دانشگاه خوارزمی  میتوانید با شماره تلفن ۸۱۵۸۲۲۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

امتیاز دهی به مقاله :

3 از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

355 دیدگاه

 1. محمدرضا فیاضی گفت:

  مطالب مختصر و مفیدی بود نمونه سنگی دارم احتمالا شهاب سنگ است هزینه آنالیز و تایید و یا رد آن چقدر است سپاسگزارم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما باید تحت ازمایش قرار بگیره

 2. جاویدان گفت:

  درود بر شما . باعث خوشحالی است که همچین آزمایشگاهی در کشور تاسیس شده است . براتون آرزوی موفقیت میکنم
  ۱ : آزمایشی که بر روی نمونه ها انجام میدیم نتیجه آزمایش چقدر طول میکشد و هزینه هر نمونه چه مبلغی خواهد بود .
  ۲ : گواهی اصالتی که شما صادر میکنید ایا فقط داخل کشور اعتبار دارد یا بین المللی خواهد بود
  ۳ : و اگر نمونه ایی تایید شود که شهاب سنگ است ایا بصورت بین المللی ثبت میشود بنام شخص یا خیر .
  ۴ : ایا آزمایشگاه یا محلی هم برای خرید یا فروش شهاب سنگ هم دارید ؟
  بسیار متشکرم که راهنمایی میکنید .

 3. جاویدان گفت:

  درود بر شما .
  آیا کارگاه آموزشی یا دوره شهاب سنگ شناسی هم در آن موسسه وجود دارد ؟
  یا اینکه برنامه آموزشی شهاب سنگ شناسی در آینده پیش بینی شده است ؟
  اگر جواب مثبت است تاریخ و محل برگزاری دوره و هزینه کارگاه شهاب سنگ شناسی را عنایت کنید . متشکرم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام فعلا کلاس نداریم

   1. کیان پارس تتیس گفت:

    با شماره ۰۲۱۲۲۰۴۳۶۴۰ تماس بگیرید راهنماییتون میکنند

 4. مهدی گفت:

  سلام بنده در منطقه برغان کرج یک شی به اندازه تقریبی سی در سی سانت پیدا کردم.ظاهرا شبیه سنگ هستش ولی به نسبت سایزش وزن بسیار زیادی داره.یک گوشه از این جسم را بریدم و داخلش شبیه آهن هستش.البته با سنگ برش آهن بریدمش.میخواستم بدونم چطوری میشه به جنسیتش پی ببرم و آیا میشه به موسسه شما بیارمش؟منع و مشکل قانونی نداره؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام مشکلی نداره و میتونید به ازمایشگاه مراجعه کنید

 5. علی داوری گفت:

  سلام
  وقت به خیر
  برای فرستادن نمونه چه مراحلی رو باید طی کرد؟
  اعم از مقدار نمونه ، هزینه آزمایش
  ممنون از شما

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام به خط ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ توی واتساپ پیام بدید

 6. مسعود گفت:

  یه سنگ بنا بر ادعا ظاهرا مربوط به بیش از چهل سال پیش در حیاط یکی از آشنایان سقوط کرده میخواستم عکس هاشو از طریق ایمیل براتون بفرستم تا در صورت نیاز برای آزمایش تحویل بدم. لطفا به ایمیل من پیام بدین.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام به خط ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ توی واتساپ پیام بدید

 7. مهدی گفت:

  با سلام. قطعه سنگی دارم که نسبت به حجمش وزن بالایی دارد و حدودا ۵ سال پیش در منطقه دور افتاده ای پیدا کردم و جدیدا متوجه شدم بسیار شبیه شهاب سنگ هایی است که در مجلات منتشر کرده اند حال مایلم جهت بررسی ماهیت آن آزمایش شود سوالم از آقای دکتر این است که آزمایش آن حدودا چقدر زمان نیاز دارد و در قبال سپردن آن چه نوع رسیدی به سپارنده سنگ می‌دهید. با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام به خط ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ توی واتساپ پیام بدید

 8. Ahmad گفت:

  سلام چندتا سنگ دارم که دوتاشون به اهن ربا میچسبن اون چندتا نه.. یکیش که دونهای صورتی رنگ دورتا دور سنگ هست که فکنم کندریت باشه ولی بغیه شکلای عجیبی داره
  ایا میشه عکسشونو بفرستم ببینین؟؟
  اگه بیارمشون ازمایشگاه هزینه ی ازمایش چقده؟؟
  ممنونم از راهنماییتون!

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام به خط ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ توی واتساپ پیام بدید

 9. مجتبی آشنا گفت:

  خیلی خوبه، راه اندازی این شرکت که به ایران تعلق داره

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   ممنون نظر لطفتونه

 10. هاشمی گفت:

  باسلام، مطلب بسیار مفیدی بود نمونه سنگیهای دارم میتونم برای تشخیص بیشتر و هزینه آنالیز چقدر میشه باتشکر

 11. هاشمی گفت:

  باسلام، مطلب بسیار مفیدی بود نمونه سنگیهای دارم میتونم برای تشخیص بیشتر و بیارم،و اینکه هزینه آنالیز چقدر میشه و ایا شما خریدار هستید؟
  باتشکر

 12. ابراهیم مقدم گفت:

  چگونه عکس شهابسنگ براتون میشه ارسال کرد ممنون

 13. Ahadimani گفت:

  سلام لطفاً بفرمایید چگونه برایتان نمونه شهاب سنگ بفرستیم.با احترام احدایمانی از تبریز

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 14. احدایمانی گللوحه گفت:

  باسلام و عرض ادب احترام، خسته نباشید.در کل کارشایسته انجام دادید .که جای تشکر و قدردانی دارد.ارزو دارم این روزهای پر التهاب را تمام انسانهای کره زمین باسلامتی به پایان برسانند.که از خدای مهربان وفادار عاجزانه سلامتی تمامی هموطنانم

 15. احدایمانی گللوحه گفت:

  باسلام و عرض ادب احترام، خسته نباشید.در کل کارشایسته انجام دادید .که جای تشکر و قدردانی دارد.ارزو دارم این روزهای پر التهاب را تمام انسانهای کره زمین باسلامتی به پایان برسانند.که از خدای مهربان وقادر عاجزانه سلامتی تمامی هموطنانم را طلب مینمایم. لطفاً نحوه فرستادن نمونه شهاب سنگ ومقدار وسایر شرایط آن را بریم بفرماید.با سپاس بیکران .احتراما .احدایمانی از تبریز

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 16. فرهاد روز بهانی گفت:

  سلام یه شهاب سنگ دارم به وزن ۲۱۸ گرم که طلای خالص هست خواستم از شما کمک بگیرم جای هست که از لحاظ امنیتی من بتونم نشون بدم که مشگلی پیش نیاد راستش میخوام بفروشم از شما راهنمای میخوام

 17. محمد دربندی گفت:

  دورد بی کران و عرض خسته نباشید
  بنده سنگی دارم ک مشکوک به شهاب هستش اون هم بر مبنی نوع ،جنس و چگالی که داره میخواستم ببینم هزینه آنالیز چقدر هستش
  با سپاس.

 18. saeed گفت:

  سلام.مدتیه سنگی در یک منطقه کوهستانی پیدا کرده ام که با بقیه ساختار سنگی آن منطقه متفاوت است.و نسبت به حجمش وزن بسیار بالایی دارد.و گویی روی سطح آن براق و سوخته است.از کجا بدانم این سنگ شهابی است یا نه؟

 19. علی گفت:

  بنظر من نباید برای آزمایش شهاب بودن نمونه پولی دریافت بشه و فقط بمانند آزمایشگاههای ثبت شهاب نمونه دریافت شده را برای آزمایش حق زحمه آزمایشگاه داد.در غیر این مطمئن باشین خیلیا مثل شخصه خودم پول برای آزمایش نمونه و همچنین فرستادن نمونه نداریم واینچنین هست که هیچ پیشرفتی حاصل ن خواهد شد و در آینده هم زمانی این سنگها از رونق افتاده وبازهم بمانند کارهای دیگر ایران از این بازار پر سود از لحاظ علمی و حتی مادی جا میماند ممنون از توجه شما

 20. سیده السادات گفت:

  باعرض سلام میخواستم باتوجه به شناخت سنگ فکرمیکنم که چند تا ازسنگهای موجود شهاب سنگ میباشد به همین خاطر باتوجه به انچه که خودم حدس میزنم اکتفا نکنم وازشما کارشناسان محترم کمک بخواهم مرا یاری کنید تا به انچه فکرمیکنم را به نتیجه برسانم وهمچنین عکسهای این سنگها راگرفته وفرستاده تا شما کارشناسان ملاحظه فرمایید ونتیجه اش رابه من بدهید اگربرایتان مقدورمیباشد بااحترام فراوان

 21. سیده السادات گفت:

  لطفا به من بگویید چگونه ارسال نماییم عکسهای موجود را که شما کارشناسان محترم ملاحظه نمایید ونتیجه اش اعلام نمایید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 22. پرگل گفت:

  با سلام من یک سنگ دارم که خیلی مشکوک به شهاب سنگه میشه لطفا منو راهنمایی کنید که برای اینکه یقین پیدا کنم که هست باید چکار کنم

 23. پرگل گفت:

  سلام من یه سنگ مشکوک به شهاب سنگ دارم میتونید کمکم کنید

 24. کریمی گفت:

  با سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما ممکنه بفرمایید هزینه گرفتن شناسنامه از دانشگاه خوارزمی چقدر هست؟ و اینکه آزمایش و صدور شهاب سنگ چقدر طول میکشه؟ با تشکر🙏

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 25. شیما رشیدی گفت:

  سلام من در خصوص شهاب سنگ و نحوه همکاری با گروه شما سوالاتی دارم. ممنون میشم که پاسخ بدیدو سپاس گزارم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 26. یوسف پورپاشا گفت:

  سلام بسیار اموزنده است
  میخواهم شناسنامه شهاب سنگ بگیرم جهت ارسال عکس و نمونه راهنمایی بفرمایید متشکرم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 27. محمد پور گفت:

  سلام ممنون از اطلاهای که دادین میدونم که خیلی شنیدن از کسانی که کفتن شهاب سنگ دارند ونبود ولی به خدا من یکی شو دارم واز رود خونی که اصلن کسی خوش شودنشو ندیدبود ولی تواونسالی که من اونجا بودم اب خیلی کم شود بود ومن سنگ دیدم وموتمعنم که شهاب سنگ هست باید کجا ببرم برای گرفتن شناسنامش

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 28. سیاوش گفت:

  سلا. و عرض و ادب و احترام
  لطفا پاسخ سوالات مطروحه را در همین صفحه بفرمائید
  بسیاری از سوالات مشترک هستن و شما یکبار که پاسخ بفرمائید ،بازدید کنندگان دیگر سوال را تکرار نمیکنن
  مثلا برای آزمایش یک سنگ ( شهاب سنگ) چقدر هزینه باید پرداخت و این پروسه تا جواب نهایی آزمایش چه زمانی طول می‌کشه
  با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام هزینه ها مختلف می باشد ولی بر اساس وزن می باشد

 29. م. اسکندری گفت:

  با عرض سلام. و با تشکر از دوستان که در زمینه اجرام آسمانی دارای تخصص و صاحب نظر میباشند. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع که از نظر علمی و تزئیناتی و قیمتی بودن گونه های خاصی از آنها و تجارت جهانی به نظر بنده بهتر است مرکزی که جهت شناسایی و صدور شناسنامه راه اندازی میشود به صورتی باشد که ارائه مدرک آن در دنیا معتبر بوده و لازم نباشد مدام در هر مرحله از کشف تا فروش چندین و چندین مرتبه مورد آزمایش و تشخیص قرار گیرد… و معاملات در کمترین زمان ممکن و مطمئن و رسمی انجام پذیرد. متشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام در حال رایزنی با کشورهای صاحب نظر هستیم که این امر محقق بشه

 30. علی چمن گفت:

  سلام.یک سنگ پیدا کردم که احتمال میدهم شهاب سنگ باشد .برای اینکه مطمئن شوم که شهاب سنگ است و در شهاب سنگ بودن برای فروش چه کاری باید انجام بدهم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما باید آزمایش و تاییده باشه که برای فروش به اونها استناد بشه

 31. انوریوسفی گفت:

  سلام دورهای آموزش براعمومه یامتخصین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام برای عموم هم ازاده
   که در موسسه گوهر شناسی تحسین برگزار میشه

 32. انوریوسفی گفت:

  سلام دورهای آزمایشگاه ساحلی معتبری هست براازمایش

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام دوره ازمایشگاه ساحلی متوجه نشدیم منظورتون چیه
   ولی اگه منظورتون دوره های اموزشی سنگ شناسی هست بله این دوره ها داریم

 33. رسول محققی گفت:

  باعرض سلام یک شهاب سنگ دارم می خواهم شناسنامه صادر کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام جهت هماهنگی با شماره ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ در واتساپ پیام بدین و عکس بفرستین

 34. Anva yousef گفت:

  سلام خدمتان.بنده چندنمونه شبیه به شهاب سنگ دارم چه جوری میتونم مطمنم شم..و هزینه هرنمونه .مدت زمان جواب دهی چند روزه ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام به شماره ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ در واتساپ پیام بدید

 35. rjaby گفت:

  سلام شهاب سنگهای کمیاب را هم شناسایی میکنید مثل شیزر ۱۶۶ و یا ظفر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام شهاب سنگ ها در ازمایش مشخص میشه خاص هستن یا نه لطفا به شماره ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ در واتساپ پیام بدید

 36. امیر گفت:

  با سلام.من یک سنگ دارم که فک کنم شهاب سنگ یا سنگ خاصی هست…میشه راهنماییم بفرمایید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام لطفا به شماره ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ در واتساپ پیام بدید

 37. محمدامین برباغی گفت:

  سلام من یک سنگ شبیه به شهاب سنگ پیدا کردم که آهن ربا را جذب می کند و بسیار شبیه به همان شهاب سنگ هایی است که شما کشف کرده اید می خواستم بدونم آیا این سنگ شهاب سنگ است یا خیر
  ممنون می شم اگه جوابم روبدین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید
   یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 38. علی محمدی اطهر گفت:

  من سنگ پیدا کرده ام که به احتمال زیاد شهاب سنگ است اگر بخواهم اطمینان پیدا کنم به بودن یا نبودن آن باید چه کنم .

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 39. علی محمدی اطهر گفت:

  سلام راستش من یک سنگی پیدا کرده ام که به احتمال زیاد شهاب سنگ است برای اطمینان به بودن یا نبودن آن باید چه کاری بکنم؟

 40. مبین گفت:

  سلام من چطور میتوانم شهاب سنگ را توسط شما تست کنم و در کجا

 41. مبین صمدی گفت:

  من چطور میتوانم شهاب سنگ را به آزمایشگاه بیاورم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 42. کیان پارس تتیس گفت:

  با سلام حتما به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 43. آتوسا گفت:

  سلام یک تکه سنگ دارم که عکس ارسال کردم برای موسسه ای در اصفهان‌.احتمال دادن شهاب سنگ باشه …من چطور مطمئن باشم ب اعتبار موسسه ؟؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 44. مهدی.ا گفت:

  با عرض سلام… تشکیل مراکز گوهر شناسی و تشخیص گوهرسنگها بسیار عالی و لازم و با اهمیت میباشد اما متاسفانه با وجود منابع و معادن بسیار با کیفیت گوهرسنگها در ایران فروشنده های سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی اجناس بسیار باکیفیت ایرانی را به نام دیگر کشورها از جمله یمن بفروش میرسانند تا به خیال خود هم قیمت بیشتر و هم فروش بیشتری داشته باشند… در صورتی که بعضی از نمونه های ایرانی با کیفیت تر و زیباتر از کشورهای صاحب نام میباشد.

 45. زهرا جلال گفت:

  با سلام
  اگه من عکسی بفرستم میتوانید با عکس تشخیص دهید که شهاب سنگ است یا نه؟
  با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پیام بدید.

 46. مصطفی اسکندری گفت:

  سلام خسته نباشید .جای تشکرداره اززحمات شما..من حدودیکسال ونیمه دنبال شهاب سنگم چندقطعه پیداکردم احتمالا شهاب سنگن..اخه منطقه زندگی میکنم اولا انواع معدن.کرومیت.اهن.سرب وروی الومنیوم.منگنز.طلا..حتی گارنت سبزوقرمز.ووو.اکثرسنگهامعدنی میشماسم.واونجاشهابهاببسترشبهابخصوص تابستانهازیادمیان وراحت باچشم دیده میشن .اهل جنوب شرق کرمان هستم..ممنون اگربهم خبربدین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پیام بدید.

 47. مرتضی عصمتی گفت:

  سلام
  من سنگی پیدا کردم که خیلی شبیه شهاب سنگ هست راهنمایی کنین لطفا

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 48. ایرج م گفت:

  سلام،بنده یک سنگ تقریبا قلوه ی سیاه رنگ دارم که به اندازه دو تخم مرغ میباشد اما خیلی سنگین و تقریبا نیم کیلو بوده و شیشه را خط میاندازد و اهن ربا هم بهش می چسبد

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   در صورت تمایل برای آزمایش شهاب سنگ ها یا جواهرات خود به آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا یا موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید یا در واتساپ ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ پییام بدید.

 49. غلامرضا پایانی گفت:

  خیلی عالی بود
  یکی از دوستان من سنگی در اختیارم گذاشته که مدعیست شهاب سنگ می‌باشد ، چطور می‌توانم صحت این موضوع را دریابم ، از راهنمائی شما ممنون و متشکرم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام موسسه گوهر کیپا و موسسه تحسین شناسایی و و ازمایش میتونن نجام بده و صحت این حرف ایشون
   معلوم بشه

 50. سید حامد علویون گفت:

  ضمن عرض سلام خسته نباشید
  اگر چنانچه موردی از شهاب سنگ پیدا کنیم آیا موسسه شما ارزش گذاری هم میکنید؟
  و اصلا امکان فروش در ایران هست؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام بله ابتدا آزمایش شهاب سنگ شناسی انجام میشه و سپس کلاسبندی و قیمت گذاری

 51. احمد تیموری گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید.تعدادی سنگ دارم و آزمایشات اولیه انجام شده .لذا جهت تست نهایی راهنمایی بفرمایید و ادرس بدهید تا حضورا خدمت برسیم. ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ پیام بدید

 52. احمد تیموری گفت:

  سلام.تعدادی عکس واتساپ فرستادم لطفاً نظر خود را بیان کنید.تا سنگها را برای تست نهایی بیاورم.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ پیام بدید

 53. علی مولایی گفت:

  سلام ،یک قطعه سنگ دارم ، جذب قوی آهنربا داره وداخل سنگ پراز تکه های درخشان فلزات نقره ای و طلایی رنگه ، میشه عکسشو واستون بفرستم ، نظرتون رو بگید که بعدش مراجعه کنم به جهت اخذ شناسنامه معتبر .

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی کیپا مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ پیام بدید

 54. حسینی گفت:

  من علاقمندم که در باره شهاب سنگ تحقیق کنم ودر کلاس شرکت نمایم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی تحسین مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ پیام بدید

 55. محمد راج گفت:

  سلام
  هزینه تست هر نمونه شهاب سنگ چقد میشه؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی کیپا مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ عکس بفرستین

 56. حمید زارعی گفت:

  سلام
  یک شهاب سنگ با وزن ۱کیلو و۴۰۰ گرم دارم،که در آزمایشگاه زمین شناسی شیراز آزمایشxrf انجام دادم ،آیا راهی هست برای فروش شهاب سنگ.بعضی ترکیبات شهاب سنگ سدیم،منیزیم،سلیس،فسفر،سولفات،پتاسیم،کلیم،تیتانیوم،کروم،منگنز،آهن

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی کیپا مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ عکس بفرستین

 57. حسینی گفت:

  تعدادی سنگ نادر در کویر وکنار ساحل پیدا کردم که دارای وزن وجرم بالا می باشد وبعضی از انها جذب اهنربا میشود لطفا برای اثبات شهاب سنگ بودنش ما راراهنمایی فرماید متشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا برای راهنمایی بیشتر به صورت حضوری به ادرس موسسه گوهر شناسی کیپا مراجعه کنید
   یا
   لطفا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ عکس بفرستین

 58. حسین انصاری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمتتون عرض کنم بنده یه الماس آبی بسبار عالی کیفیت رنگ و خلوصیت در بهترین نوع الناس برش بیضی صد در صد اصلی ورن یک گرم و سی و سه سوت می باشد و دو عدد موزانایت هفتادو پنج سوتی بسیار کیفیت برش و رنگ شفافیت عالی ایا شناسنامه معتبر در نرکز شما صادر میکنید و ضمانت محضری در صورت اصالت که ضرر و زیان خریدار را پردلخت ننایید در صورت تشهیص غلط

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 59. امیر بابکی گفت:

  سلام وقت بخیر بنده یه سنگ دارم که وقتی دستمال دورش میپیچی و با فندک زیرش اتیش میگیری دستمال اتیش نمیگیره و نمیسوزه و شبا هم سنگ روشنایی دارد ایا سنگ معمولی هست یا با ارزشه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 60. مسعود گفت:

  من میخواستم بفروشم چطپری شهاب سنگها رو بفروشم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کجا تایید شده نوعش چیه
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 61. فرهاد تیشه کنی گفت:

  سلام من چند تا سنگ دارم که مطمعن هستم یکدونش شهاب سنگه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 62. مهرشاد گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید بنده یه سنگ بزرگی دارم که وسط زمینمون پیداش کردیم خیلی مشکوک به شهاب سنگه که حدودا شعاع ۵۰ سانتی داره و پوسته ی بیرونی قهوه ای حفره دار و داخلش حدودا خالیه ولی لایه داخلی بلوریه که به نظر پوک میاد ولی اگر دوتا تکه که از هم جدا شده رو به هم وصل کنیم و وزن کنیم حدودا ۸۰ تا ۹۰ کیلو هست میخواستم ببینم چطور میتونم اطمینان پیدا کنم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 63. علی گفت:

  سلام من یکی پیدا کردم با بالاترین قیمت میفروشم برا اطلاعت بیشتر این شماره تماس بگیرید
  ۰۹۱۰۵۸۵۹۱۱۲

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 64. عباس رجبی گفت:

  سلام من نمونه های بسیاری دارم‌میخوام شناسنامه داشته باشن شما راهنمایی کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 65. سعید سعادت گفت:

  سلام عرض ادب و احترام لطف میکنید در واتساپ یک پیام بدین ممنون
  ۰۹۱۳۱۱۸۷۷۱۴

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 66. Haditousi گفت:

  سلام خسته نباشید بنده یک نمونه سنگ دارم که مشکدک به شهاب سنگ هستش میخواستم برای مشاوره براتون ازطریق واتساپ بفرستم ولی شماره ی ۰۹۹۰…که اعلام کردید واتساپ نداره ممنون میشم جهت فرستادن عکس بفرمایید به چه صورتی میتونم باهاتون ارتباط برقرارکنم.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 67. ازاد حامدی گفت:

  سلام..من یک قطعه قطعه سنگ دارم که با توجه. به مطالعاتی که تو اینترنت داشتم ،باید شهاب سنگ باشه_ یهسنگ گرده هر طرفش یه رنگه .سطحش پر از کریستاله_ ظاهرش سنگه ولی سنگینیش بقدریع که چگالیش شاید در حد طلا باشه _ خواستم بدونم هزینه ازماشگاه چقدره و اگه شهاب سنگ بود(که هست) ،شما خریدار معرفی میکنین بهم ؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 68. رضا رضایی گفت:

  سلام من چند تا شهاب سنگ دارم که توسط دانشگاه تبریز ازمایش و تایید شدن .میخوام بفروشم .خریدار رو چطور پیدا کنم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 69. nasim گفت:

  با سلام من یک شهاب سنگ دارم. دنبال یک جای معتبر برای فروش میگردم لطفا راهنمایی کنید.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام کجا
   تایید شده نوعش چیه

   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 70. زهرا توکلی گفت:

  سلام خسته نباشید
  سنگی های مشکی بزرگ و کوچکی پیدا کردم که داخلشان کندرول (Chondrules)، آهن و سنگ های درخشان وجود دارد و آهنربا به آن ها می‌چسبد می خواستم بدانم اگه عکسش را بفرستم لطفی میکنید بگید شهاب سنگ است یا خیر ؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 71. عظیمی گفت:

  سلام.. آیا این مرکز اقدام ب خرید شهاب سنگ هم میکند یا خیر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

 72. علی گفت:

  چند نمونه سنگ دارم نیاز به تشخیص و آزمایش داره واگر نوع آن مشخص شد شما همکار کارشناس دارین که از محل بازدید انجام بده و حدود وزنی را بر اساس تناژ اعلام کنه با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 73. فائزه حاجي زاده گفت:

  سلام من یک سری سنگ دارم که از کویر پیدا کردیم وزن سنگها نسبت به سنگهای معمولی بیشتر هست و اینکه چندتا از این سنگها رنگ خاصی دارن از کجا میشه فهمید شهاب سنگ هستن؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 74. محمد گفت:

  سلام محمد هستم آیادانشگاه خوارزمی میتواند شهاب سنگهای ماه و مریخ و آکندرایت شناسایی و برایش شناسنامه بدهد؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به لطف الهی این امکان در این دانشگاه فراهم است

 75. محمدیان گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید ببخشید اگه شهاب‌سنگ بودن سنگ تایید شد به قیمت واقعی اون خریداری میشه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر
   ما هیچ گونه خریدی نداریم

 76. هادی گفت:

  سلام، من چندین شهاب سنگ پیدا کردم و به رنگ سیاه زغالی، بعد یکی از این شهاب سنگ ها دوستم گفت بشکونیم احساس میکنم ی چیزی داخلش هست،، تقریبا ۴ روز شد ک با پرس و قلم و چکش اونو بریدیم (شکستیم) ی سنگ وسط اون بود ک سالم بیرون آوردیم به رنگ سبز میخواستم ببینم ارز‌ش مالی داره یا نه؟ آخه چند نفر میگن باید ی چیز ارزش دار باشه چون وسط اون شهاب سنگ سیاه این سنگ سبز تشکیل شده

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 77. احمد نظری گفت:

  سلام باتشکر از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید من خودم یه سنگ دارم چه جوری میشه برای آزمایش خدمت برسم با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 78. حمیدرضا طاهباز گفت:

  با سلام
  چند تکه سنگ با وزن بالا مشکوک به شهاب سنگ دارم لطفا نیاز به راهنمایی و در صورت نیاز آنالیز و سرتیفیکت است. در صورت درست بودن سنگ ها شما قادر به فروش آیا هستید. ممنون از راهنمای

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 79. عبدالله کلایی گفت:

  سلام مطالب خوبی بود من یک نوع سنگ دارم که آنالیز ای سی پی زدم که فلزات آهن کلسیم نیکل احتمالش هست شهاب سنگ باشه راهنمایی لطفا

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام اصول پترولوژی و شهاب سنگ شناسی اینه که اول مقاطع میکروسکوپی ببرسی بشه و بعد شیمی سنگ انجام بشه شیمی سنگ های زمین در خیلی موارد با سنگ های اسمانی مطابقت دارد

 80. محمدرضا یوسفی گفت:

  من شهاب سنگ مریخی دارم به وزن ۲۵ کیلو گرم مشتریش رو از کجا میشه پیدا کرد

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام دوست گرامی مریخی با این وزن خیلی نا یاب شما کجا تایید کردین؟

 81. غفور رکابی گفت:

  سلام درود برشما به خاطر راه اندازی این مجموعه کامل که حاوی اطلاعات مختصر ودر عین حال کامل را به خواننده میدهد چند تا نمونه سنگ داریم میتونیم ایا امکان فرستادن برای ازمایش هست هزینه انالیز وثبت چقدر است ممنون سپاسگذارم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 82. غفوررکابی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت اعضای مجموعه که جای تشکر فرا وان دارد که چنین ازمایشکاهی را راه اندازی کردن و سوالی داشتم چند قطعه سنگ شبیه شهاب سنگ دارم لطفا برای تشخیص وثبت راهنمایی بفرمایید ممنون وسپاسکذار

 83. محمدی گفت:

  سلام سنگی پیدا کردم که دوستم میگه این شهاب سنگ است آیا امکان داره عکس سنگ رو بفرستم راهنمایی کنید ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 84. سعید جوادی گفت:

  سلم براب اینکه سنگی آزمایش بشه تا تایید بشه که شهاب سنگ است یا نه چه مقدار از سنگ و به کجا باید ارسال بشه و هزینه ش چقدر و چطور پرداخت میشه و آیا گواهی صادر میشه یا نه
  لطفا دراین خصوص راهنمایی بفرمایید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا ابتدا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 85. امین مقداری گفت:

  با سلام و خدا قوت خدمت اساتید
  بنده ۱ عدد سنگ سیاه کلاغی متالیک دارم ولی نمی‌دونم چی هستش اگه امکان داره راهنماییم کنید و اگه شماره دارید برام ارسال کنید تا براتون عکس بفرستم
  در ضمن اونایی که عکسشو دیدن به اتفاق نظرشون بر سنگ جیوه بود

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 86. farid گفت:

  بسیار مفید بود ممنون

 87. دستان سیفی گفت:

  مطالب بسیار اموزنده وخوب بود فقط امیدوارم این کلاسهای اموزش شهاب سنگ وسنگهای قیمتی کم هزینه باشد تا ما کارگرها هم بتوانیم شرکت کنیم بلکه حرکتی در زندگیمان رخ دهد.مثلا من چندین سنگ دارم باتوجه به نمونها بالای۹۵ درصداحتمال شهاب میدهم.ولی قیمت ازمایش خیلی زیاده من العان کارگرم اگه نمونم شهاب بود ۳برابر شمابگیر ولی اگه نبود واقعامن این مبلغ ندارم.اگه میشه در این باره کاری کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 88. ابراهیم اسعد تبادکان گفت:

  با سلام
  آدرس آزمایشگاه شما در تهران را لطف کنید اعلام فرمایید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام
   تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

 89. گودرزبیگی گفت:

  عالی بودش

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سپاس از لطف شما

 90. علی جوهری گفت:

  با سلام
  چندی قبل در یک منطقه کوهستانی یک سنگ کروی شکل اندازه یک گردوی کوچک با وزن سنگین پیدا کردم سطح خارجی تقریبا کرم رنگ و داخل ان به رنگ کبود است وقتی با صفحه لمسی موبایل بکشی مثل دست صفحه را جابجا میکنه . اهن ربا ی قوی اگر بهش نزدیک کنی دافعه ضعیفی دارد.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 91. مرتضی رحمتی گفت:

  سلام من چند سال پیش یک سنگ تقریبا یک کیلویی در کوههای منطقه سرخس پیدا به رنگ تیره با چگالی بالا من خیلی مشکوک شدم که این یک شهاب سنگ باشه بعدش اونو اوردم بازار رضا مشهد و از چند تا از خبرگان سنگ پرسیدم اونها یک جواب درست به من ندادند تازه یکی از اونها بدون اجازه من اونو شکست داخلش نرم و رنگ روشنتر بود ولی اون سنگ از سنگهای این دوره نیست چون اون از دیگر سنگهای یک صخره که اونجا بود جدا شده بود و رنگش و نوعش هیچ شبهاهتی با سنگهای اون منطقه نداشت.۰۹۱۵۶۸۴۶۳۰۲

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 92. احمدبهروز گفت:

  سلام‌من‌یک‌شهاب‌‌سنگ‌دارم‌که‌شهاب‌سنگ‌الماسی‌وطلا‌است‌شناسنامه‌میخواستم‌لطف‌کنید‌برایش‌بزنید‌ممنون‌

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

  2. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام البته اینطور موردی بعیده باشه

 93. فرشته جوان گفت:

  با عرض سلام و احترام خدمت شما ،من دو تا سنگ داشتم که داخل یکیش کندرول داره و اون یکی هم خیلی شبیه شهاب سنگهای ماه هست ،آیا امکانش هست که نظر شنا رو در مورد اونا بدونم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 94. آذر محمدی گفت:

  خیلی خوبه، جایی هست که بتونیم سنگی پیدا می‌کنیم حداقل بدونیم چی هست، سردرگم نشیم، من یک سنگ دارم با نشانه های فیزیکی کامل شبیه شهاب سنگ، برا اطمینان بیشتر کجا بفرستم یا عکسی چیزی بفرستم براتون راهنمایی میفرمایید،

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 95. مرتضی محمدی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  سنگی دارم که با مشخصات شهاب سنگ به طور کامل تطابق داره، هم از لحاظ ظاهری و هم ویژگی های دیگر…
  اما آزمایشگاه نبردم و هنوز به طور کامل مطمئن نیستم که اصله یا نه. میخواستم اگه امکانش هست عکسش رو براتون بفرستم تا شما هم نظری بدید. چیزی که ذهن من رو به خودش مشغول کرده اینه که روی سطحش ذرات خیلی ریز طلا داره… اگه میشه شماره شخصی بدید بتونم در ارتباط باشم. با تشکر فراوان…

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 96. مرتضی محمدی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما. ماه ها پیش سنگی از بیابان های قم پیدا کردم که ویژگی های آن به شهاب سنگ نزدیک است. میخواستم اگه امکانش هست عکسشو براتون بفرستم تا شما هم یه نظری بدید. با تشکر فراوان…

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 97. مهدی.ا گفت:

  با عرض سلام… شاید به خاطر اینکه دست بشر از فضا و اعماق آسمانها کوتاه است و دسترسی به اجرام و اجسام تشکیل دهنده کهکشان‌ها و مواد تشکیل دهنده آنها غیر ممکن است در نتیجه جدا شدن سنگهای آسمانی از مدار خود وبرخورد شهاب‌سنگ‌ها به زمین موهبتی و توفیقی میباشد که دانشمندان آن را غنیمت شمرده و به وسیله آزمایش بر روی آنها می‌توانند به تمام علوم فیزیکی و شیمیایی و تاریخچه و تغییرات آنها در زمان پیدایش تا به حال را تحقیق و بررسی نمایند.

 98. عبدالرحیم ملوکزهی گفت:

  چند نمونه داریم چطور میتوانیم تشخیص بدهیم که شهاب سنگ هستند یا نه…لطفا خصوصیات شهاب سنگ ها را به ما بگویید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 99. علی محمدی گفت:

  سلام من یه سنگ پیدا کردم که شهاب سنگ که تنها در یگ نقطه کوره زمین یافت میشه میتونم باهم حرف بزنیم خیلی مهمه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 100. حسین سرلک گفت:

  با تشکر از شما. بسیار مفید بود. میخواستم بدونم هزینه کارشناسی شهاب سنگ چقدر میشه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 101. عليرضاخزايي گفت:

  سلام وقت بخیر یک قطعه سنگ کوچک دارم ک کارشناسای زیادی گفتن الماس سیاه هستش اما میخوام اونو ازمایش کنم لطف کنید راهنمایی کنید برای ازمایش و اوردن اون برای ازمایش کجا ببریم ممنون میشم ،شماره تماس ۰۹۳۸۰۱۹۵۷۱۶
  شماره واتساپ ۰۹۳۶۳۸۸۰۳۵۳

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 102. فرهاد همایونفرد گفت:

  سلام
  من یه سنگ مشکوک دارم که طبق تستهای گفته شده شهاب سنگ سنگیه و اگه درست باشه کمیابه چون نمونه اونو تو هیچ سایتی ندیدم .. تقریبا یک درصد جذب آهنربا داره…رنگ خاکش کرمی و قهوه ایه…..چگالیش تقریبا ۲.۷۶….پوسته سوختش با ذره بین معلومه (چون نمیدونستم شهابه صیقلش دادم) کندرول هم گرد و هم میله ای و هم اشکال دیگه به صورت رنگهای زرد سبز قرمز صورتی وووو داره….نقطه های براق فلزی تو قسمت برش خورده معلومه…تخلخل به صورت ریز در سطحش پراکندس….اگه ممکنه راهنمایی کنید و اینکه چجوری عکسشو بفرستم..
  ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 103. رضا حیدرلو گفت:

  سلام وخدا قوت خدمت آقای دکتر و همکاران محترمشان.من یک شهاب سنگ دارم میتونم عکس و نمونه را در وات ساب بفرستم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 104. برجی گفت:

  چطور سنگی را برا ازمایش بفرستیم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام به ادرس آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 105. قادر رجبی گفت:

  سلام من با موسسه اشنا نسیتم برای شهاب سنگ میخوام شناسنامه بگیرم ایا سنگ را از مالک جدا میشه یا جلو چشم مالک ازمایش انجام میشه و شناسنامه میدین و در ضمن به سنگ هیچ گونه خراش و تخریبی صورت میپذیره ‌و ایا شناسنامه بین المللی هست یا مصرف داخلی داره

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام آزمایشگاه زیر نظر مراکز دولتی و انجمن و داخل دانشگاه می باشد اون مراکز غیر مجاز هستن که باید ازشون ترسید که سنگ عوض نکنن شناسنامه هم بین المللی

 106. حمید صادقی گفت:

  درود
  کندر حدود ۱۰۰۰۰هزار قطعه سنگ جمع آوری کرده ام با مشخصات داده شده
  شهاب سنگ مریخی، ماه،وبین ستاره ای
  می‌باشند لطفاً راهنمایی کنید باید چه کار
  کنم برای سبت این سنگها

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام باید حضوری تشریف بیارین

 107. ناصر محبی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ضمن تبریک سال نو ، درخواست مشاوره و آزمایش نمونه سنگ داشتم
  به استحضار می رسانیم که چند نمونه سنگ داریم که جهت بررسی و آزمایش اولیه و آنالیز و نوع و مرغوبت و … آنها بررسی شود
  راهنمایی بفرمایید مسیر آن به چه صورت است.
  با تشکر علی اکبرزاده ، ناصر محبی
  ۰۸۱۲۱۹۹۳۰۵۴

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام باید حضوری تشریف بیارین جهت مشاوره و ازمایش

 108. علی‌صادقی‌شرق گفت:

  سلام‌شهاب‌سنگها‌رابرای‌شناسایی‌کجا‌ببریم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام حضوری باید تشریف بیارین

  2. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 109. محسن رنجبر گفت:

  باسلام چند تیکه شهاب سنگ دارم میخام بفروشم تمام تستها خونگی روش انجام دادم میخاستم شناسنامه بگیرم راهنمایی میخام هزینه اش چقدره

 110. زهرا گفت:

  سلام. هزینه کارشناسی شهاب سنگ چقدره؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام زیر صد گرم حدود یک میلیون تومن

 111. نادر گفت:

  باسلام . یک قطعه شهابسنگ هست که خواستم تصاویرشو ارسال کنم که اگه لازم بود و در صورت ارزش برای مراحل بعدی اقدام کنم. شماره ای دارید برای ارسال ؟ ممنونم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 112. محمدرضاشاهی گفت:

  باعرض سلام خدمت عزیزان مهندسین شرکت من چندساله دنبال سنگ ها وقت گذاشتم چون علاقه زیادی به جواهرات طبیعی که خداوند در اختیار بشر گذاشته دارم به خاطر اینکه اگر اهل دل باشی اینقدر زیبا قشنگ خلق شدند که حیرت کنی مالاند سنگ شهابی از نظر خودم دارم که دوست دارم مطمئن بشم بعد بیارم برای سند کارشناسی چه خصوصیاتی باد داشته باشد حداقل کارهاشان به من بگویند خیلی ممنون متشکرم از عوامل موسسه شما

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام مطالب سایت پیگیری کنید مشخص

 113. وحید آرین نژاد گفت:

  باسلام. یه قطعه شهاب سنگ دارم که همه مشخصات شهاب سنگ الماس را دارد ولی بادادن حرارت بویی که ازش متساعد میشه بسیار بد و غیر قابل تحمل هست چطور میتونم مطمعن باشم که ایا واقعی هست یا سنگ زمینی هست لطفا ادرس ازمایشگاه برام بفرستید ممنون میشم
  .

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 114. محسن کیانی گفت:

  سلام من یه سنگ دارم خیلی به شهاب سنگ شیهه خیلی زیاداهنربامیگیره چه کار کنم برای مطمئن بشم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 115. هادی خیرابادی گفت:

  سلام چند سالی هست که دنبال شهاب سنگ هستم و تعدادی شهاب سنگ زیبا دارم ولی متاسفانه تو مملکت ما به این گوهر ارزشمند بهایی نمیدن، یکی دوتا از سنگهای منو چنتا از افراد کلکسیون دار خارجی مورد تحسین قرار دادن اما تو ایران….

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام تشکر از لطف شما اگه آزمایشگاه خرید بکنه متهم میشه که اعمال نظر میکنه پس بهتر در خرید وارد نشه

 116. مهدی جهانی گفت:

  با سلام بنده یه نمونه سنگ دارم می خواستم بدونم هزینه تست وصدور شناسنامه چقدر هست ،
  متشکرم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 117. مهدی گفت:

  سلام من ساکن کاشان هستم وتعدادی شهاب سنگ پیداکردم که آزمایشهای خانگی روانجام دادم وکاملامثبت بوده جواب وشهاب سنگ بودنشون حتمی است حالابرای فروش میشه به دانشگاه خوارزمی وقسمت شهاب سنگ مراجعه کنم؟اگرنه که راهنمایی کنیدخیلی ممنون میشم بدجورسردرگم هستم چکارکنم.ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام و عرض ادب تشکر از لطف شما دوست گرامی
   لطفا عکس و مشخصات بفرستین به شماره واتساپ
   بخش آزمایشگاه موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی
   ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

 118. رهام علی نژاد گفت:

  سلام.ممنونم از اطلاعات و زحماتی که متحمل میشوید.
  بنده سنگی پیدا کردم که ۸۰ درصد راه که ظاهر و چگالی و مغناطیسی و…هست را رفتم و درست بوده میخواستم اگر امکانش باشه یا حضوری ویا تصویری یا با عکس نظرتون بدونم.که بره برای آزمایش نهایی.ممنون میشم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 119. داریوش گفت:

  درود بر شما
  آدرس آزمایشگاه برای مراجعه حضوری تست شهاب سنگ را میخواستم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 120. رضا چراغی گفت:

  سلام
  ببخشید موسسه گوهر شناسی تحسین وابسته به دانشگاه خوارزمیه؟
  آیا درصورت تایید و صدور شناسنامه خریداری برای شهاب‌سنگ هست؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام موسسه گوهر شناسی تحسین هم زیر نظر مرکز رشد دانشگاه خوارزمی هستن

 121. سلام ممنون از سایت خوبتون مطالب بسیار مفیدی بود ما یک سنگ مشکوک به شهاب سنگ پیدا کردیم و چون ساکن شهرستانیم امکان اینکه حضوری برای ازمایش به ازمایشگاه تون مراجعه کنیم نداریم ایا امکانش هست که شما از طریق عکس تشخیص بدید و اگر تایید شد برای دریافت شناسه به شما مراجعه کنیم ؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 122. اسی گفت:

  سلام من یک سنگی پیدا کردم هیچی ازش نمیدونم فقط میدونم که شبیه سنگهای طبیعی دور ورمون نیست راهنماییم کنید که به کجا یا به کی نشون بدم که تشخیص بدن این چجور سنگی هست .ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 123. سعید حسینی گفت:

  سلام احتراما به عرض برسانم بنده چند تیکه شهاب سنگ دارم که قصد تعیین اصالت و دریافت شناسنامه برای تک تک آنها را دارم تعداد۲۵ قطعه از چند گرمی تا حدود ۲کیلویی لطفاً بنده را راهنمایی بفرمایید که چه اقدامی باید انجام بدم تا ارزش شهاب سنگ خودم را بدونم این را هم بگم که شهاب سنگ های که بنده دارم غیر فلزی هستند و هیچ فلزی در آنها موجود نمیباشد فقط خواهان این هستم که بدونم این قطعه ها قمری هستند یا مریخی یا اجرام دیگه اگه میتونید بنده را راهنمایی بفرمایید با شماره ۰۹۱۹۱۰۵۶۳۳۸ بابنده درتماس باشید باسپاس از شما

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 124. ارمان گفت:

  سلام .پیام من منتشر نشده امکانش باشه پیام منو منتشر بدین .من سنگی دارم ناشناس از هر لحاظ راهنماییم کنید لطف

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 125. بهزاد نظری گفت:

  با سلام و درود،بنده یک قطعه شهابسنگ مریخی از نوع شرگوتایت به وزن ۲۳۳ کشف کرده ام و مطمئن هستم صدرصد شهابسنگ واز این نوع هست،لذا جهت اخذ شناسنامه میخواستم مزاحمتون بشم و میخواستم از هزینه تشخیص و آنالیز مطلع باشم باتشکر،۰۹۱۴۲۳۸۸۹۹۶

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهر کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 126. حسین کشاورز گفت:

  سلام من چوپان هستم ویک سنگ دیدم که تا بحال مثل اونو ندیدم خیلی قشنگه درخشانه اونو تو کویر پیدا کردم که اصلا سنگ دیگه ای اونجا نبود تعجب کردم الانم میخوام بفروشم چیکارکنم شماره تماس ۰۹۰۳۷۶۲۹۹۴۲

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 127. مصطفی ناجی گفت:

  باتشکرازعزیزانی که در رابطه شهابسنگ تلاش میکنند چوندرکشورمتاسفانه خیلی کم توجه شده ولی حیف در ایران با وسعت کویروبیابان خیلی میشه آنهایی که علاقه دارن تشویق کردکه هم منبع خیلی خوبیه برای فروش بین‌المللی وارزاوری ولی حیف من خودم چند وقت فعالیت کردم چندتاسنگ مشکوک دارم نمی‌دونم چکار کنم ومن الله توفیق

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 128. منصور بری گفت:

  سلام استاد من طی هفت هشت سال دنبال معادن سنگهای زینتی و شهاب سنگ بودم و همیشه جوینده یابنده میشود من معدن کرومیت معدن مس و مجموعه ای از شهاب سنگ جمع آوری کردم ولی متاسفانه حمایت کننده یا موسسه ای هنوز پشتیبانی و کمکی به من وهم نوع من نمی‌کنند وآدمهای که بهشون برخوردم ببخشید بی ادبی نباشه همشون فرصت طلب و کلاه برداربودند به جزضرروضربه خوردن چیزی نصیبم نشده لطفاً کمکم کنید همه عمرم وسرمایه ام رو در این راه خرج کردم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران

   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰

   تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 129. فرشید بهرامی گفت:

  بنده سه تا سنگ دارم که کارشناس از رو عکس تایید کرده کخ شهاب سنگدهستند بنده بیست ساله دنبال سنگ های مختلف هستم بدون شک میگم سه تا سنگ بنده شهابه چگونه بفروشمشون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام دوست گرامی با عکس که تایید نمیشه کرد فقط میشه نظر اولیه داد

 130. رضا گودینی گفت:

  سلام من یک تکه بزرگ سنگ دارم با سطحی که انگار حرارت دیده و حدود ۰.۵mmروی سنگ سیقلی و ذوب شدگی دارد و میدان مقناطیسی بسیار بالا و اینکه آهن ربا به خوبی به سنگ می‌چسبه سوالم اینه که لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم این سنگو مورد آزمایش قرار بدم یا بدید و آیا تست ریپورت براش صادر میشه یا نه و هزینه های آزمایش و نحوه مراجعه یا ارسال نمونه رو هم قید کنید ممنونم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 131. وحید گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که مؤسسه شما شهاب سنگی را که آزمایش میکند تا تأید کند که شهاب سنگ است و از چه نوعی است و برایش شناسنامه که صادر میکند آیا شناسنامه صادر شده شما مورد قبول و تأیید مراکز علمی معتبر و شناخته شده در دنیا هم هست؟
  با تشکر از شما

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام تنها مرکز رمس که در داخل کشور شناسنامه معتبر شهاب سنگ میده موسسات کیپا وتحسین می باشند

 132. امیر کشاورز گفت:

  بسیار عالی و واقعا تحسین برانگیز است ، اگر مراکز این چنینی را ساماندهی مستمری داشته باشد که دارد میتواند به عنوان یک همکاری در ایجاد شغلی ثابت و پایدار و درامد زا برای علاقه مندان و حتی افرادی زحمت کش که بر حسب نوع کارشان در کارخای سخت و مناطق صعب العبور مشغول کار هستند چه برای پایداری در اینده ای روشن و چه نجات از زندگی مشقت بار شان اگر سنگی یافت کردند که ارزش مادی خوبی داشت بتوانند به سراغ موسسات تشخیص بروند و لااقل هم از قیمت کالایی که دارند باخبر شوند و هم به راحتی و با خیال راحت شی ارزشمندی که پیدا کردند رانقد کنند به شایستگی هم او به هدفش برسد هم ارز و سرمایه از کشورخارج نمیگردد ، به هر حال چندین تکه سنگ که بعضا وزنهایی مابین یکصد گرم تا دو کیلو دارد را در طول سالها کار و جستجو پیدا کردم که اکثرا در محیط کارم است ، در داننه های زاگروس و استان کرمانشاه و کردستان ، و استان مرکزی یافته ام ، ایا میتوانم برای انها در صورت بودن شهاب سنگ یا بستر سنگهای قیمتی مدرکی معتبر بگیرم و لطفا من را راهنمایی کنید که با کدتم شماره با وجود دیدن چند شماره تماس در این زمان اواسط ابان ماه ۱۴۰۱ است ،میتوانم مراحل حضور و کارشناسی و هزینه را سوال کنم !؟ لطفا اگر امکان دارد در این تایم که برای کارشناسی تهران امده ام من را راهنمایی کنید که خدمت کارشناسان حضوری برسم ،

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 133. کیارش عزیزی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید،من یک سوال دارم که:شدت میدان مغناطیسی شهاب سنگ واقعی باید چه مقدار باشد

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام مغناطیس ملاک مطمئن و قطعی برا شناسایی شهاب سنگ ها نیست

 134. حمید غفارزاده گفت:

  باسلام من ادربایجانی هستم ممنون از راهنمایتون.فقط یک چیزی هست که میخوام بدونم شما فقط میخواین بدونین چند نوع شهاب سنگ دارین یا اینکه من شهروند بیارم این همه زحمت کشیدم پیدا کردم میخرن ازمون ممنون ازتون اگه راهنمایی کنین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وظیغه ازمایشگاه ها گوهرشناسی هست و در کار فروش دخالت ندارن فقط میتونن مشاوره بدن

 135. جلال ترکانلو گفت:

  سلام خسته نباشید ،کاشکی یه پاسخگویی انلاین هم میداشتید خیلی خوب میشد ،سوالم اینکه من برای سنگ فسیلی کجا باید مراجعه کنم و متوجه بشم قدمتش چقدر هست اگه راهنماییم کنید ممنون میشم🙏🙏

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

  2. کیان پارس تتیس گفت:

   ما فسیل انجام نمیدیم

 136. سیدحمید گفت:

  سلام.امکان داره که درشهرهای دیگه ازجمله مشهدمقدس.یک آزمایشگاه خوب برای آنالیز شهاب سنگ معرفی کنید.ودرصورت امکان کارهای اولیه شناسنامه دارکردن شهاب سنگ راانجام دهند.ممنون وسپاسگزارم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام متاسفانه اونجا نداره

 137. عبدالحکیم گفت:

  سلام روز بخیر
  چند عدد سنگ مشکوک شهاب سنگ دارم، میخواستم هزینه آزمایش و صدور شناسنامه را بدانم..
  خیلی ممنون میشم راهنمای کنید.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 138. داود میکاییلی گفت:

  سلام ببخشید من یه سنگ دارم با آگاهی گرفتن از مطالب شما و گوگل و مطالعه اینکه چه خصوصیاتی دارند ۹۸ درصد مطمنم شهاب سنگه فقط خاصیت مغناطیسی ش بالاست .از کردستان پیام دادم چه کار کنم وچه جوری شناسنامه میدن .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 139. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سنگی دارم که آثار سوختگی روشه و مشکوکه امکانش هست که برسی کنید؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 140. رسول شادمانی گفت:

  با سلام بسیار سپاسگزارم از مطالب و اطلاعات شما من سنگی به وزن ۴کیلو ۷۰۰ گرم در اختیار دارم چطور میتونم اونو به شما نشون بدم با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 141. صادق قنبری گفت:

  سلام بنده یک شهاب سنگ به وزن ۱کیلو دارم .خواستم مطمئن بشم شهاب سنگه بعد بیام خدمتتون برا شناسنامه .اگه پیگر بشین ممنون میشم .اینم‌شماره تلفنم ۰۹۱۸۷۳۱۷۰۱۷

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 142. حسن کیهانی گفت:

  سلام چطور میتونم یه تیکه فلز که بعضی ها میگن سنگ یا شهاب سنگه ازمایش یاانالیزکنم میخوام نظر شماروبدونم که جنسش چیه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 143. کیان پارس تتیس گفت:

  با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 144. احمد گفت:

  سلام وبراستادبزرگ وقت شمابخیر خواستم یه چندتا سنگی که پیدا کردم وفکرمیکنم که شهاب سنگ هستن چطور میتونم که تشخص بدم شهاب سنگ هستن میخواستم ازراهنمایی شما بهره ببرم ممنونم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 145. کاوه گفت:

  سلام استاد
  من ی قطعه سنگ دارم کپی شهاب سنگ بندر عباس استاد عامری شک ندارم که شهاب سنگه اما یقین من با گواهی تایید آزمایشگاه قطعی میشه خواستم بدونم هزینه انجام ومدت زمان پاسخگویی چقدره وزن سنگ ۳۷۵گرم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام بندرعباس هیچ گونه شخص یا ازمایشگاه معتبر و قانونی ندارد.
   در ازمایشگاه کیپا کمتر از۵ ساعت انجام میشه

 146. یونس دیندارلو گفت:

  شناخت بیشتری نسبت به سنگها،و شناسایی سنگ خودم

 147. کاوه خلیفه ای گفت:

  دو روز قبل پیام فرستادم خدمتت هنوز درج نکردین

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سوالات ت بی مورد جواب داده نمیشه

 148. علی گفت:

  سلام یک سنگ دارم برای گرفتن شناسنامه خدمت میرسم.
  فقط از شهرستان میام تایم جواب دهی و صدور شناسنامه را لطف کنید.
  سپاس

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام کمتر از۵ ساعت انجام میشه

 149. سیروس میرزایی گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا ببخشید مزاحم شما شدم یک سنگ سیاه رگ داره عین کف دست انسان خیلی کوچک است آهن ربا کمی می گیرد نمی دانم سنگ چیه لطفا کمکم کنید روبیکا دارم شرمنده ام مزاحم شما شدم پیشاپیش عید تان مبارک باشه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام به خط ۰۹۱۶۸۶۸۶۲۵۴ بفرستین روبیکا

 150. سیدکریم موسوی نهجیری galaxygrandprimex@gmail.com گفت:

  سلام اینجانب شکارچی آماتور سنگ شهاب سنگ هستم مایل به استفاده از خبره ی شما هستم مخصوصا برای فروش چند قطعه ی سنگی که دارم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 151. سیداحمد هاشمی نسب گفت:

  سلام. خسته نباشید. لطفا بفرمایید که مراحل ازمایش در ازمایشگاه چندساعت زمان میبره؟ و هزینش چقدر میشه؟ ممنون میشم.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 152. علی نعیمی گفت:

  من چند تا سنگ دارم که همه تست های شناسایی شهاب سنگ را داشته چقدر هزینه دارد آزمایش کنم وکجا این آزمایش را میگیرد

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 153. مهدی بهروزی اذر گفت:

  مطالب خیلی مفید وبجایی بود متشکرم بنده چندتا سنگ دارم در طی چندین سال جستجو بهدست اوردم لطفا راهنمایی بفرمایید ۰۹۱۲۲۸۳۱۰۷۴ً

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 154. امیررضا رجب زاده مقدم گفت:

  سلام من نزیک به ۲۰کیلو بالاتر درشهرستان تربت حیدریه شهاب سنگ پیدا کردم که حتی جای برخورده هم خیلی واضح دیده میشود ؟میخواستم ازشما عزیزان سوال کنم اگر من خواسته باشم مدرک جی آی تی برای شهاب سنگهام بگیرم باید چقدر هزینه کنم تشکر.اگر شما دوستان هم مایل هستید که روی شهاب سنگهای من مطالعه داشته باشید میتونم دراختیار شما بگذارم حتی اگر به من مدرکی ندهید فقط خودم کنکاو هستم که مشخص بشه ازکجا واز چه نوع شهاب سنگی هستن دوستان من چندماه بیشتر نیست که علاقه پیدا کردم به اجرام آسمانی ولی با مطالعه کردن تا العان تونستم چند قطعه شهاب سنگ های جالبی پیدا کنم درخدمت هستم وخوشحال میشم جواب بنده رو بدهید ممنون 🙏

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 155. مجتبی اطهری گفت:

  سلام و ارادت. بنده سنگی رو پیدا کردم که از نظر ظاهری شبیه شهاب سنگ هست چطور میتونم تاییدیه بگیرم در این خصوص اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 156. Sayade.sadat گفت:

  با سلام میخواستم شهاب سنگهای خودرا در جاده ورامین پیدا کرده ام والان میخواهم بفروشم چون ازنظرمالی توان هزینه شناسنامه گرفتنش را ندارم میخواستم راهنمایی نمایید که چگونه می توانم این شهاب سنگهارا بفروشم ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام دوست گرامی اول باید تااید بشه و نوعش مشخص بشه و اگه بشه روی فروش مشاوره داد وگرنه ما خریدار نیستیم

 157. مهشید خدام گفت:

  مرسی از توضیحاتتون پدرم تکه ای سنگ به شباهت زیادی به شهاب سنگ دارد دارند چطور میتوانم ارتباط برقرار کنک برای تشخیص و ارزش گزاری؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 158. لطف اله خیرخواهان گفت:

  سلام.وقت بخیر.من خیلی ا ز این اطلاعات بهره بردم.من چندین سال از عمرم را صرف جمع آو ری انواع سنگها کردم.ودر این میان تعدا د قابل ت و جهی هم شهاب سنگهای مختلف جمع آوری کردم.من بدلیل سو دجویان وکلاه بر داران اصلا نه نشان دادم ونه معامله ای کرده ام.من تمام زندگیم را به نوعی در این راه ازدست دادم چون خیلی به سنگ علاقه عجیبی دارم.اگر خواستید چندنمونه برایتان عکس میفرستم فقط یک آدرس راحت که بتوانم با واتس آپ ارسال ‌کنم.ارادتمند شما.

 159. علی شیبانی گفت:

  با سلام . بنده اهل و ساکن سیرجان هستم ‌ قطعه سنگی به وزن ۱۹۷گرم تو بیابون که دنبال شکار کبگ بودم پیدا کردم .خیلی شبیه شهاب سنگ ست . از شما همکاری میخوام بنده رو راهنمایی کنید که طعمه متغلبان نشوم .
  شغلم .
  با تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ما در زمینه فروش فقط میتونیم مشاوره بدیم
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 160. مرتضی فضلی پور گفت:

  با سلام یک سنگ دارم احتمالآ شهاب سنگ باشه برای بررسی و آزمایش آن باید به کجا مراجعه کنم ممنون

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ما در زمینه فروش فقط میتونیم مشاوره بدیم
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 161. محمود سلطانی تاج ابادی گفت:

  سلام یک عدد شهاب سنگ باوزن ۱۸۰گرم وطول وعرض ۶ثانت و شش میلی وکاملا بدون ازمایش و کارشناس مشخص است شهاب سنگ است لایه روش سیاه و مثل اثرانگشت خیلی زیبا لطفا راهنمایی بفرماید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ما در زمینه فروش فقط میتونیم مشاوره بدیم
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 162. ابوالفضل مرتضوی گفت:

  سلام وقت شما بخیر و شادی
  امکان برگزاری کلاس ها به صورت مجازی وجود داره ؟
  من یه سنگ دارم که احتمالا شهاب سنگ باشه ، چگالی اون ۳/۳۳ هستش . چگونه می تونم مطمعن بشم و یا شناسنامه بگیرم .

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

  2. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام کلاس مجازی نداریم حضوری هستن و در موسسه گوهرشناسی تحسین برگزار میشن

 163. امیر زنجان ی گفت:

  شما ضمن صادر کردو شناسنامه حدود قیمتش رو هم ارزیایابی میکمید پودر نهایت در داخل قابل خرید و فروش هستش

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ما در زمینه فروش فقط میتونیم مشاوره بدیم
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 164. علی عیدی گفت:

  با سلام و احترام نمونه ای که بنده دارم برایم محرز میباشد که شهابسنگ است ایا بعد از به تایید رسیدن مرکز شما در زمینه فروش ایا شما فعالیتی دارید؟ و بنده چه باید بکنم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ما در زمینه فروش فقط میتونیم مشاوره بدیم
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 165. امیر علی گفت:

  با سلام.علارغم اینکه شهاب سنگ می‌تونه سود خوبی برای همه آحاد مردم باشه ،چرا دولتمردان و اساتیدی که دستی تو این کار دارن، راهی برای تأسیس اتحادیه مختص اینکار در نظر گرفته نمیشه.تا شکارچیان شهاب سنگ با خیال راحت از شکار سنگ+تأییدیه سنگ+فروش سنگ خود،پروسه کامل اجرا بشه.با این روش غلط سودجویان بیشترین منفعت رو میبرن.با تشکر از آقای دکتر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام دوست گرامی اتحادیه شهاب سنگ باید عضو های فعال و صنفی داشت مگه چند نفر واقعا شهاب سنگ دارن؟؟

 166. رادین محمد زاده گفت:

  چگونه بفروشیم شهاب سنگو

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام قطعا شناسنامه ندارین وگرنه نوع و شناسنامه میگفتین

 167. اسماعیلی گفت:

  سلام
  چند نمونه سنگ آسمانی که سالها قبل به دست پدر بزرگ دوستم رسیده الان با گذشت زمان ۸۰ سال در دسترس دوستم است آیا امکان اینکه قابل تشخیص دادن اینکه این سنگ ها واقعا اجرام آسمانی هستند وجود دارد و چگونه می‌توان شما به ما کمک کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام با توصیف سنگ نمیشه به ماهیت اون پی برد. باید در نهایت حضوری دید یا ازمایش کرد
   ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 168. سید مرتضی حسینی گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید یه نمونه سنگ رو تو واتساپ براتون ارسال کردم ممنون میشم نگاه کنید
  ویک سوال اینهای که میگن ۶یا ۸ملیون بدید نمونه سنگتون رو بفرستیم ازمایش به دبی راست میگن یا کلاه برداریه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام هیچ آزمایشگاه معتبری در دبی در زمینه شهاب سنگ شناسی فعالیت ندارد.

 169. سلیمان دهقانی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  آزمایشگاه شما در شهر تبریز هم نمایندگی داره؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام فقط در تهران می باشد

 170. امین ولی زاده گفت:

  با درود و سپاس لطفاً در خصوص قیمت‌های سنگ های فسیلی و مجسمه ای مثل شکل عقاب و مار و سایر موجودات زنده و سنگهای قیمتی دیگر و نحوه ی خرید آنها و ارتباط با دست اندرکاران آن موسسه علمی نظرات خویش را به ما اعلام نمایید./. باکمال احترام. امین. ولی زاده

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 171. مهران مشایخی۰۹۱۹۰۹۱۹۰۰۱ گفت:

  سلام من یه شهاب سنگ ۳۰ گرمی که همون الماس سیاه هست دارم میخوام بفروشم راهنمایی کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام در فروش شهاب سنگ و جواهرات فقط مشاوره میدیم
   ب ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 172. مهران مشایخی۰۹۱۹۰۹۱۹۰۰۱ گفت:

  سلام من یه شهاب سنگ ۳۰ گرمی که همون الماس سیاه هست دارم میخوام بفروشم راهنمایی میخوام

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 173. علی محودی گفت:

  سلام استادگرامی میشه لطفا تواستان زنجان جایی مثل اونجارومعرفی کنیدمن اینجاخودم بالایه ۱۱۰شهاب سنگ قدیمی دارم ولی به دلیل دسترسی نداشتن به همچین مرکزی خیلی وقتهابخاطرکمبودجامجبورشدم بیرون بریزمشون لطفا راهنمایی کنیدممنون ودرودبرشما

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   با سلام متاسفانه زنجان ازمایشگاه شهاب سنگ شناسی نداره

 174. مهرزاد منصوری گفت:

  مطالب مختصر و مفیدی برای آشنایی با این مباحث بود.ضمن خسته نباشید لطفا آدرس موسسه در اصفهان وتهران را در صورت امکان برای بنده ارسال نمایید.
  شماره تلفن بنده:میباشد.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 175. بیابان دوست گفت:

  سلام خدمت دوستان. بنده بچه یزد هستم و بیابان را خیلی دوست دارم و مدتیست به شهابسنگ هم علاقه پیدا کردم و جستجو کردم. یه بار توی یک منطقه ی تقریبا به قطر بیست سی متر، سنگهای زیادی را با پوست سوخته و کاملا متفاوت با سنگهای اطراف دیدم. چهار پنج تا سنگ یکی دو کیلویی هم توش بود. در مجموع شاید از ده کیلو هم بیشتر باشه. آیا کل این مجموعه فقط یک شهابسنگ حساب میشه و در نتیجه احتمالا رکورد دار یا نه. البته اکر شهاب باشه. خاصیت مغناطیسی بسیار کمی داره ولی پوست سوخته اسث بسیار واضح است.

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام باید میدان بارش را بررسی کرد

 176. محمد گفت:

  باسلام استاد. عزیز کار بسیار جالبی انحام دادید ای کاش با توحه به وجود پیام رسان ها و حجم بالای درخواست ها شرایطی رو قرار میدادید تا من متقاضی اول عکس یا فیلم از نمونه را برایتان ارسال میکردم و اگر در بررسی اولیه احتمال وحود شهاب سنگ رو میدادید بعد دستور ارسال نمونه رو صادر میکردید و باز به همین منوال در جهت فروش اون نمونه درصدی بعنوان حق الزحمه اخذ میکردید ، اینجوری هم کار درخواست کنندگان راه می افناد و هم مجموعه درامدزایی داشت و همه هم راضی بودند

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 177. بهروز اکبری گفت:

  با سلام و خسته نباشید بنده در کویر های شهر ورزنه اصفهان یک جایی رو پیدا کردم که محل برخورد شهاب سنگ بود و در محوطه حدود ۳۰۰ متر در چند نقطه فرود قطعه های بسیار زیادی از اون شهاب سنگها وجود داره وملث شیشه سکوریت که خورد بشه روی زمین اون جایی که برخورد بوده پخش شده و در اون منطقه کویری هست و سنگهای زیادی یافت نمیشود من تکه های بزرگترش رو جمع اوری کردم جذب داره پوسته سوخته و مشکی رنگ هستش اگر امکانش هست عکس ارسال کنم و جای برخورد هم عکس گرفتم یا اگه بخوام واسه ازمایش بفرستم به چه صورته و کجا باید بیارم و هزینه اش چقدره حدودا ممنون از سایت خوبتون

 178. سلمان نجم صادقی گفت:

  می خواهم که چگونگی و شناخت سنگ شهاب را یاد بگیرم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام ارتباط با ما آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 179. مجتبی آزمون گفت:

  سلام این آزمایشگاه هنوز دایرِ ؟ میخوام یه سنگ برای آزمایش خدمتتون بیارم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام بله، آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 180. خلیل مقدم گفت:

  سلام وقت بخیر
  در خصوص شناخت سنگهای قیمتی مثل عقیق هم تحقیقات انجام میدید؟
  به عنوان مثال میشه سنگ عقیق یمنی اصل رو از عقیق خراسان تشخیص داد؟
  تشکر

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر راه های ارتباطی با ما:
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران
   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 181. احمدرضا طهماسبی گفت:

  با سلام من دوتا سنگ از کویر لوت پیدا کردم ازمایشات اولیه انجام شده توسط کارشناس..شهاب سنگ هستن…برای انالیز و گرفتن شناسنامه باید چکار کنم…ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر راه های ارتباطی با ما:
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران
   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 182. مریم نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سنگی پیدا کردم که مشکوک به الماسه یعنی مشخصات یک الماس رو داره وبیشتراز صدو پنجاه گرمه
  وقتی میخواستم از زمین درش بیارم نصف شد و برام جای تعجبه که صاف نصف شد لطفا همراهی کنید تا عکسشو بفرستم

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر راه های ارتباطی با ما:
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران
   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 183. مریم نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه سنگ الماس پیدا کردم چیکار کنم؟

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر راه های ارتباطی با ما:
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران
   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 184. سعید عمرملی گفت:

  سلام من یدونه شهابسنگ پیدا کردم که داخلش یک فسیل وجود دارد شهابسنگ از مریخ هست

 185. حشمت اله سامری گفت:

  من طی ۱۵یا۱۶سالیکهسنگهایی جمع کردم چند قطعه شهاب سنگهای قمری پریسای فلدسباتیو بازالتی را دارم و یک شهاب سنگ به وزن ۲۷۸۵گرم و چگالی ۴/۶۸ و ساختار ی که هر کس ببیند شکی ندارد که شهابسنگ است میخواهم برای شهابسنگها شناسنامه جهت فروش بگیرم .هزینه هر آزمایش و صدور شناسنامه چقدر است و آیا دران مرکز خریدار هم هست ممنون میشم راهنماییم کنید و آدرس محل آزمایشگاه

  1. کیان پارس تتیس گفت:

   سلام وقت بخیر راه های ارتباطی با ما:
   آدرس : استان تهران، تهران، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، موسسه گوهرشناسی کیپا دانشگاه خوارزمی تهران
   تلفن: ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 186. دانیال کوهی گفت:

  سلام وقت بخیر خوب هستین
  آیا شهاب سنگ آکندرایت ماه رو هم قادر به تشخیص و صدور شناسنامه هستید

  1. موسسه گوهر کیپا گفت:

   با سلام وقت بخیر لطفا از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشین

   موبایل : ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

 187. یحیی گفت:

  سلام خیلی عالی تشکراز زحمات شما الان من چند ساله یه شهاب سنگ پیدا کردم اندازه کف دست امادوربره ۵کیلو وزنشه جزب آهنربا هم داره. میشه برای تشخیص درست وفروش راهنمایی کنین

  1. دکتر مسعود کیانی گفت:

   سلام لطفا از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشین موبایل : ۰۹۹۰۶۹۵۹۸۵۰ تلفن ثابت: ۰۲۱۸۱۵۸۲۲۰۴

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *